Retro nábytok do vašej domácnosti

Prečo vlastne dnes toľko ľudí obľubuje retro nábytok? Hlavný dôvod prečo je retro v kurze je nostalgia. Pre niekoho je to hlavne o vzhľade, a preto si nábytok s retro vzhľadom kúpi kľudne aj v modernom nábytkovom centre, pre iných zase fascinuje príbeh, ktorý starý nábytok ukrýva.

Retro nábytok

Kvalita je dôležitá

Retro štýl vychádza z minulosti, kde bola dôležitá hlavne funkčnosť – takže každý druh nábytku k niečomu slúžil. Aj keď dnes ho veľa ľudí vyhľadáva aj ako dekoráciu. Veľmi dôležitú rolu v spomienkach zohráva aj kvalita. Proste si všetci pamätáme, že stolička z detstva dokázala prežiť prakticky čokoľvek a nemáme strach o kvalitu. Retro nábytok s vynilu alebo masívneho dreva je dnes prakticky najvyhľadávanejší.

Jednoduchosť a popularita retro nábytku

Dôležitú úlohu pri výbere hraje a jednoduchosť. Ak si prezeráte jednotlivé kusy nábytku inšpirovaného minulosťou, tak vidíte jednoduchosť a nevinné tvary. V neposlednom rade aj farby, ktoré vás nabíjajú energiou a zabezpečujú vám dobrú náladu.

Retro stoličky

Ak sledujete moderné trendy, tak viete, že veci sa často vracajú z minulosti opäť do módy a aj preto je retro nábytok dnes veľmi populárny. Aj firmy ako IKEA, Mobelix, Asko či Kika dnes ponúkajú množstvo nábytku v retro štýle, aby zaujali čo najviac zákazníkov.

Retro dekorácie

Ak kombinujete veci s citom, tak aj jeden či dva retro kúsky oživia váš interiér. Pekné a moderné plechové cedule, stojatá lampa, vynilové platne či gramofón takmer v každom z nás vyvolajú nostalgiu.

Ďalšie tipy pre výber retro nábytku:

  • vyberajte z materiálov ako vynil, masívne drevo či chróm, proste klasiku z minulosti
  • ako pekné dekorácie sa rôzne retro svietidlá, lampy, lustre v priemyselnom štýle
  • vo farbách sa kľudne odviažte, vyberte si to, čo sa vám páči
  • výrazné tapety sa hodia skôr k jednofarebnému nábytku
  • pamätajte aj na to, že nie každý retro kúsok musí mať patinu minulosti