Nový dom? Projekty sa navzájom podobajú. Vy im dávate dušu.

Chystáte sa vybudovať si vlastný dom? Projekty zvyknú byť postavené v podobnej logike, no samozrejme, všetko je na vás a vašich snoch. Pochopiteľne v kombinácii s odborným názorom architekta.

Projekt na dom

Projekty domov sú podobné, ale odlišné

Dnešné rodinné domy sú zvyčajne rozdelené na dve nadzemné podlažia, pričom náročnejší si pridávajú ešte jedno podzemné podlažie. Vymedzí sa tak denná a nočná časť, prípadne ešte úžitková podzemná časť. Do nej je vhodné umiestniť technické zázemie domu, ale napríklad aj posilňovňa či práčovňa. Do podzemnej časti sa dá umiestniť aj garáž, dielňa či akýkoľvek sklad.

Nech sa pozriete takmer na akýkoľvek dom, projekty sú vždy riešené tak, že prízemná časť je vyhradená pre hlavný vstup, jednoduchú kúpeľňu, obývaciu časť s kuchyňou a prípadný vstup na terasu a záhradu. Pozornosť by sa mala venovať vstupnej hale, ktorá by mala mať dostatočnú veľk

Otvorený priestor

Dnes je moderné prepojiť kuchyňu s jedálňou a obývacou časťou. Je to nielen praktické, ale zároveň sa tým priestor výrazne zväčší. Rodina sa tak nedelí na mamu v kuchyni, deti v jedálni a otca v obývačke, ale zostáva pohromade. Vezmite tiež v úvahu, na čo chcete, aby obývací priestor slúžil. Správny projekt domu s dobre naplánovaným priestorom zvládnete aj akcie pre väčšie množstvo hostí bez toho, aby ste narazili na problém s miestom.

Projekt je len začiatok

Projektom domu sa všetko len začína, jeho dôkladným premyslením si zlepšíte a zjednodušíte život. Spýtajte sa priateľov, čo im chýba alebo čo je podľa nich navyše. Nechajte si poradiť, ale zároveň s týmito radami naložte podľa svojho názoru. Nebojte sa chcieť všetko presne tak, ako sa vám páči.