Multifunkčný nábytok

Do malého interiéru sa veľa nábytku nevojde. Ideálne je preto spojiť niekoľko funkcií nábytku dohromady. Môžete tak napríklad spojiť pracovný stôl s posteľou, využiť police ako skrinky na ukladanie vecí, spojiť skriňu a posteľ dohromady, prípadne využiť sedačku ako posteľ. Multifunkčný nábytok je teda spojený hlavne so spaním a posteľou, keďže posteľ patrí k najdôležitejšiemu vybaveniu každého bytu či domu.

Sklopna postel s pc stolikom

Optické klamy zväčšujú priestor

Na optické zväčšenie priestoru môžete použiť napríklad zrkadlo, ktoré znásobuje veľkosť izby. Zároveň izbu opticky zväčšujú aj svetlé farby s drobými vizuálnym vozrmi. Naopak tmavé farby izbu opticky zmenšujú. Nezabúdajte ani na to, že správne vyriešený odkladací, respektíve úložný priestor môže v byte navodiť atmosféru voľného priestoru.

Pracovný stôl pod posteľou

Pracovný stôl primontovaný k spodnej časti postele, ktorá je cez deň zložená umožňuje využiť každý centimeter izby. A dokonca aj rozmery takéhoto pracovného stolu sú často dostačujúce na prácu. Okrem toho sa dnes dá kúpiť aj stôl prepojený s poschodovou posteľou, a tak nebudete musieť posteľ cez deň vôbec skladať. Navyše tým môžete získať aj úložný priesor na rôzne veci, ktoré potrebujete pri práci.

Police až ku stropu

Úložný priestor je pre malý byt zásadná záležitosť. Optimálne by ste mali zvoliť skryté úložné priestory, ktoré kopírujú stenu miestnosti – najlepšie otvorené nástenné police. V týchto policiach na stenu však musíte udržiavať poriadok a zároveň by mali ladiť s celkovým dizajnom miestnosti. Najlepšiu veľkosť police získate ak si ju dáte vyrobiť na mieru podľa výšky vašej steny.

Posteľ v skrini

Vyklápacia alebo sklopná posteľ zásadne šetrí miesto a naviac sa vďaka súčasným mechanizmom aj veľmi ľahko sklápa a rozklápa. Takúto rozkladaciu posteľ navyše nemusíte každé ráno ustlať. Stačí ju jednoduchým pohybom sklopiť nahor a pružiny ju bezproblémov premenia na skriňu a vy tak ušetríte kopec priestoru v izbe. Pri výbere sklápacej postele však nezabúdajte na to, aby mala po sklopení dostatok priestoru a vzduchu vo vnútri skrine, aby sa v nej neusadzovala vlhkosť.

Knihovňa na skrini

Knihy sa dnes dajú ukladať prakticky kamkoľvek. Najčastejšie ich však ľudia stále ukladajú do skriniek alebo políc na stenách. Ak máte malý byt a skrine nesiahajú až po strop, tak knihy môžete umiestniť aj na skriňu. Všeobecne je to veľmi obľúbené miesto, keďže väčšinu kníh po prečítaní aj tak dlhšiu dobu neotvoríte.