Máte problém s plesňou na fasáde vášho bytového domu? Čistenie fasády je odpoveďou!

Práve ste dokončili zatepľovanie paneláku, no už si všimnete na fasáde plesne? Alebo žijete v bytovom dome, ktorý ešte neprešiel zatepľovaním, no neustále sa trápite nad jeho opotrebovaným vzhľadom? Riešením je očistenie fasády. Prečo? Odpovede nájdete ďalej.

Pohľad na husto zabudovanú oblasť s domami

Kde sa v bytových domoch objavujú plesne?

Plesne sú organizmy, ktoré priťahuje vlhkosť. Bez nej nemôžu prežiť. Ak si všimnete na fasáde paneláku čierny, červený alebo zelený povlak, pravdepodobne je dôvodom vlhkosť. Kde sa táto vlhkosť môže brať? Ak sú niektoré z nasledujúcich bodov pravdivé, dostávate svoju odpoveď:

 • Blízkosť lesa
 • Blízkosť vodnej nádrže
 • Orientácia fasády na juh
 • Nedostatočná ventilácia (často u zateplených panelákov)
 • Nedostatok slnečného žiarenia

Prečo zastaviť plesne na fasáde?

Vzhľad fasády je len jedným z dôvodov. Ďalší, omnoho podstatnejší, je ten, že tieto plesne postupne poškodzujú povrch fasády. Tento proces môže byť nebadateľný – obzvlášť na panelákoch – a viesť k vzniku drobných trhlín. Voda sa môže dostať do týchto trhlín, zamrzne v zime a zväčší ich. Po niekoľkých rokoch sa môžete náhle stretávať s omnoho vážnejšími problémami, než je len znečistená fasáda – a oprava (čistenie fasády) môže byť veľmi nákladná.

Ale to nie je všetko. Ak nezastavíte plesne na fasáde paneláku, môžu spôsobiť alergie a zápaly. Spóry plesní sa uvoľňujú a môžu sa dostať priamo k vám domov cez otvorené okná. To môže spôsobiť zdravotné problémy vám alebo vašim rodinným príslušníkom. Medzi najčastejšie patria:

 • Zápaly očí a uší
 • Ekzémy
 • Alergie
 • Respiračné ochorenia
 • Astma
 • Nespavosť

Je čistenie fasády bytového domu nákladné?

Cena za čistenie fasády paneláku sa odvíja od niekoľkých faktorov, vrátane veľkosti čistenej plochy a stupňa znečistenia. Avšak majitelia bytov majú niekoľko výhod v porovnaní s majiteľmi rodinných domov – náklady na čistenie fasády sa rozdelia medzi viacerých. Okrem toho môžu využiť podporu zo Štátneho fondu rozvoja bývania na modernizáciu bytového domu. Takže aj keď by sa mohlo zdať, že čistenie fasády môže byť drahé, existujú spôsoby, ako znížiť náklady a zabezpečiť si kvalitné čistenie pre celý bytový komplex.

Prečo zvoliť ekologické čistenie fasády paneláku?

Určite ste počuli o vysokotlakových čističoch. Avšak táto technika je už prekonaná. Okrem toho, že si vyžaduje dodatočné náklady na elektrinu a vodu, môže poškodiť váš povrch fasády. Vy sa však chcete takýmto problémom vyhnúť, však? Navyše, pri používaní vysokotlakových čističov sa často používajú chemické prípravky, ktoré znečisťujú životné prostredie. A nakoniec, po vysokotlakovom čistení fasády paneláku budete musieť čistiť aj okná, dvere a balkóny.

Preto je lepšou voľbou ekologické čistenie fasády, ktoré chráni váš dom a životné prostredie.

Okrem toho sme úplne vylúčili použitie bežných chemických prípravkov a vyvinuli sme vlastný 100 % biologicky odbúrateľný ekologický roztok, ktorý neškodí životnému prostrediu a navyše chráni fasádu paneláku a pred vlhkosťou.

Takže, ste pripravení nechať si vyčistiť fasádu vášho paneláku? Zorganizujte stretnutie so svojimi susedmi, objednajte si bezplatnú ukážku a my vám ukážeme bleskové účinky našej čistiaci emulzie. Výsledky uvidíte už do 15 minút.

Neváhajte nás kontaktovať na telefónnom čísle +421905332982, e-mailom na info@jetwash.sk alebo vyplnením formulára.

Tešíme sa na našu spoluprácu!

5/5