Manželské postele

V posteli väčšina z nás trávi minimálne tretinu života, v manželských posteliach dokonca aj viac. Ak teda hľadáte kvalitnú a modernú manželskú posteľ a neviete si vybrať, tak ste na správnej stránke. Pretože my vám poradíme ako si vybrať správnu manželskú posteľ do vašej spálne. U nás nájdete lacné, moderné, elegantné, ale aj drahé a luxusné manželské postele. Z našej ponuky si vyberie naozaj každý. V ponuke máme bukové, borovicové, dubové, ale aj kovové manželské postele. Vyberte si manželskú posteľ podľa vašich snov a prianí.

Calunena manzelska postel

Ako si vybrať manželskú posteľ

Pri výbere manželskej postele by ste mali prihliadať halavne na veľkosť postele, aby ste sa na nej spoločne s partnerom či partnerkou dobre vyspali. Pričom šírka postele by mala byť pre jednu osobu aspoň 80-100 cm a dĺžka postele závisí od vašej výšky, ku ktorej treba pripočítať aspoň 20-30 cm navyše. Takže pri kúpe hľadajte posteľ o rozmeroch aspoň 180×200 cm. Dôležité sú samozrejme aj kvalitné rošty, ktoré tvoria oporu pre matrace, na ktorých budete spať.

Pred kúpou postele by ste si mali uvedomiť aj to, že manželskú posteľ kupujete na mnoho rokov dopredu, a tak by ste sa nemali orientovať len cenou. Zamerajte sa aj na pohodlie, kvalitu materiálu a dizajn manželskej postele.

Materiál manželskej postele

Na slovenskom trhu dnes môžete kúpiť manželské z dreva, resp. masívu, postele z laminátu, kovové manželské postele alebo čalúnené manželské postele. Výber samozrejme záleží len na vás, ale najobľúbenejšie sú práve drevené manželské postele z masívu. Postele z dubového dreva, alebo častejšie borovicového dreva dnes nájdete takmer v každej domácnosti. Pri kúpe manželskej postele z masívu pamätajte aj na to, že takáto posteľ často vydrží aj desaťročia, takže priplatiť si niečo viac sa naozaj oplatí.

V posledných rokoch sa u nás dokonca začali objavovať aj čalúnené textilné ale aj moderné kožené postele. Pričom obľúbené sú hlavne čalúnené manželské postele v bielej, béžovej a čiernej farbe. Ďalším obľúbeným materiálom, z ktorého sa vyrábajú postele je lamino. Manželské postele z lamina sú veľmi moderné hlavné pre veľké možnosti farebného prevedenia. Lamino je vlastne drevotriesková doska s fóliou na povrchu, ktorá imituje dreviny. Laminátové manželské postele sú zároveň obľúbené aj vďaka svojej cene, patria totiž medzi najlacnejšie manželské postele.

Matrace do manželskej postele

Pri kúpe manželskej postele je veľmi dôležité vybrať aj kvalitný matrac, aby sa vám na ňom dobre spalo a aby ste sa ráno cítili oddýchnutý. Najlepšie matrace sú tie, ktoré nie sú príliš mäkké ani tvrdé, vyvarujte sa aj pružinovým matracom. Vyberajte radšej v špecializovaných obchodoch a nebojte sa za kvalitu priplatiť. Matrac má totiž najväčší vplyv na váš spánok, a preto voľte radšej kvalitu, aby vás pri prebúdzaní nebolel chrbát prípadne, aby ste sa necítili unavený.

Dizajn manželskej postele

Dizajn manželských postelí sa v posledných rokoch začal celkom slušne vyvíjať. Dnes môžete nájsť manželské postele vyrobené z rôznych druhov materiálov a ich kombinácií. Už neprevládajú rôzne ornamenty, ale skôr rôzne doplnky, ktoré idú ruku v ruke s modernými trendmi v bývaní. Moderné manželské postele zaujmú hlavne hranatými a jednoduchými líniami vďaka čomu môžu pôsobiť nadčasovo. Ešte stále však v ponuke nábytkových spoločností môžete nájsť aj klasické a obľúbené rustikálne manželské postele.

Veľmi dôležitým prvkom manželskej postele je dnes úložný priestor. Postele s úložným priestorom sa hodia hlavne do menších bytov či domov, pretože priestoru nie je nikdy dosť. Úložný priestor pod posteľou sa proste vždy hodí, na rôznu náhradnú bielizeň, či náhradné periny alebo vankúše.

Cena manželskej postele

Z prieskumov vyplýva, že väčšina Slovákov si za život kupuje 2 až 3 manželské postele. Pričom pri výbere prvej postele dbajú hlavne na cenu a až pri ďalších posteliach je pre nich dôležitá kvalita a prevedenie postele. Lacné manželské postele sú teda vyhľadávané hlavne u mladých párov, ktoré ešte nemajú dostatok peňazí na zariadenie bytu. Pričom platí, že najlacnejšie manželské postele kúpite v internetových nábytkových obchodoch.