Kúpeľňa s dreveným obkladom

Veľa ľudí sa bojí dreva v kúpeľni kvôli vlhkosti. Avšak v dnešnej dobe už existujú technológie, vďaka ktorým drevo v kúpeľni netrpí a dokáže vám vydržať rovnako dlho, ako napríklad kachličky, alebo plastové prvky. A zároveň vám poskytne neprekonateľnú krásu a luxus, ktorý k drevu patrí.

Kúpeľňa s dreveným obkladom

Drevené obklady do kúpeľne

Drevené obloženie v kúpeľni je naozaj krásne a môžme ho odporučiť všetkým, ktorí si chcú zariadiť kúpeľňu v prírodných odtieňoch. Aby ste sa nemuseli báť, že vám začne vlhkosť s dreveným obložením niečo robiť, tak nezabudnite vyriešiť aj kvalitné odvetrávanie kúpeľne. Najlepším spôsobom je dať naimpregnované trámy na murivo a na to potom drevené obloženie. Do spodných rohov dajte odvetrávacie mriežky, ktoré dovolia drevenému obloženiu dýchať zo zadnej strany a vďaka tomu vám nebude pri stene vznikať pleseň.

Drevená podlaha v kúpeľni

Veľmi dobrou drevinou na podlahu sú rôzne exotické dreviny, ktoré už od prírody lepšie zvládajú vlhkosť a sú už od prírody naimpregnované proti rôznym škodcom. Nezabúdajte, že ak chcete mať drevenú podlahu aj obklady, tak budete musieť v kúpeľni dobre vetrať, aby sa para čo najlepšie dostala von z miestnosti.

Drevené obloženie vane

Drevené obloženie je dobré z času na čas ošetriť rôznymi balzamami, ktoré drevinu ochránia po dlhú dobu proti prenikaniu vlhkosti do hlbokej štruktúry dreva.