Kúpa starého bytu alebo novostavby v Bratislave?

Ak sa plánujete presťahovať či kúpiť nový byt, určite vám v hlave víri veľké množstvo otázok od jeho financovania až po najmenšie detaily zariadenia. Ak už otázka štátu, mesta a lokality, v ktorom byt chcete zadovážiť je viac-menej zodpovedaná a istá, prichádza na rad rozhodnutie, či ísť do nového alebo starého „príbytku“.

Bývanie v Bratislave

Obidve možnosti majú svoje pre a proti. Ak plánujete bývanie v Bratislave v starom byte, môžete očakávať nižšiu cenu, no s veľkou pravdepodobnosťou aj rekonštrukciu. Rozdiel cien medzi novostavbami a starými bytmi je okolo 25%. Najčastejšie sa vymieňajú okná, podlahy, kuchyňa, kúpeľňa. Potom ešte elektrické rozvody, menej často stropy. Treba zvážiť, či sa náklady na rekonštrukciu nevyrovnajú ušetreným peniazom pri kúpe nového bytu. Ďalšou nevýhodou môžu byť skryté nedostatky bytu, ktoré si všimnete až po určitom období.

Jednou zo skvelých výhod v niektorých novostavbách, je možnosť si prispôsobiť byt podľa svojich predstáv už pri jeho stavaní. Developeri môžu pri kúpe bytu ponúknuť aj iné benefity, či výhody.

Napríklad pri kúpe novostavby v Bratislave na Kolibe do 30.6. 2018 môžete dostať kuchyňu so štyrmi elektrickými spotrebičmi zdarma.