Dokonalý dizajn moderných bytov

Modernizácia nehnuteľnosti nás časom neminie. Každý z nás si predsa chce zveľadiť svoje bývanie a chce mať domácnosť zariadenú v modernom štýle s tým najmodernejším vybavením. Dokonalý dizajn moderných bytov dokážete navrhnúť aj bez toho, aby ste študovali architektúru. Na čo sa treba zamerať, ak chcete mať moderný byt?

Moderný interiér

Kombinácia podlahovej krytiny a nábytku

V poslednom období k nám prenikol minimalistický škandinávsky štýl, ktorého úlohou je zariadiť miestnosť potrebným nábytkom, ktorý je zároveň praktický a nezaberá moc miesta. Úlohou škandinávskeho štýlu je miestnosť presvetliť a nezahlcovať ju množstvom nábytku, ktorý ani reálne nevyužijeme. Ak chceme ale dosiahnuť dokonalý dizajn moderného bytu, potrebujeme zladiť podlahovú krytinu s nábytkom. Nábytok a podlahová krytina, ktorú si vyberiete, nesmie byť v rovnakom farebnom prevedení. Ak sa ale budete riadiť minimalistickým štýlom, vyberajte svetlé odtiene hnedej, no zároveň vyberte také, aby vám nábytok s podlahou nesplýval.

V minimalisticky zariadených bytoch krásne vyniknú moderné parkety rybia kosť. Pamätáte si na tieto parkety? Nachádzali sa v takmer každej domácnosti a dokonca aj v školách. Návrat ku starej dobrej klasike „zasiahol“ interiérový dizajn a parkety rybia kosť sú opäť veľmi obľúbenou podlahovou krytinou. Vinylové podlahy sú ale v tesnom závese.

Široká škála štýlov najpredávanejšej vinylovej podlahy

Obľúbenými podlahovými krytinami sú aj vinylové podlahy. Vinylová podlaha sa jednoducho udržiava, je lacná, je odolná voči vlhkosti a nárazom a je aj protišmyková. Najväčšou výhodou týchto podláh je široká škála štýlov (veľké množstvo vzorov, farieb a textúr). A práve kvôli tomu si ju zákazníci vyberajú. Môžu si vybrať z množstva vzorov a zladiť ich tak s nábytkom, ktorý sa im páči.

Akustika a kročajová izolácia

Pri zariaďovaní bytu v minimalistickom štýle si dávajte pozor na to, aby v byte boli dobré akustické podmienky. V prípade výmeny podlahovej krytiny sa zamerajte aj na odhlučnenie podlahy, čiže na účinnú kročajovú izoláciu. Dokonalý dizajn moderných bytov by vám bol na nič, ak by ste v byte mali zlé akustické podmienky a susedia pod vami by vás neustále otravovali kvôli nadmernému hluku.

Kombinácia dekorácií

Dokonalý dizajn moderných bytov dosiahnete jedine vtedy, ak budete kombinovať dekorácie v jednotlivých izbách. Ideálne, ak všetky dekorácie v miestnostiach bytu skombinujete, čiže v prípade potreby si dekoráciu napríklad zo spálne môžete presunúť do obývačky. Držte sa pravidla troch farieb – kombinujte dve neutrálne a jednu výraznejšiu farbu.