Dokonalý dizajn moderných bytov

Moderný interiér
Modernizácia nehnuteľnosti nás časom neminie. Každý z nás si predsa chce zveľadiť svoje bývanie a chce mať domácnosť zariadenú v modernom štýle s tým najmodernejším vybavením. Dokonalý dizajn moderných bytov dokážete navrhnúť aj bez toho, aby ste študovali architektúru. Na čo sa treba zamerať, ak chcete mať moderný byt?

Kombinácia podlahovej krytiny a nábytku

V poslednom období k nám prenikol minimalistický škandinávsky štýl, ktorého úlohou je zariadiť miestnosť potrebným nábytkom, ktorý je zároveň praktický a nezaberá moc miesta. Úlohou škandinávskeho štýlu je miestnosť presvetliť a nezahlcovať ju množstvom nábytku, ktorý ani reálne nevyužijeme. Ak chceme ale dosiahnuť dokonalý dizajn moderného bytu, potrebujeme zladiť podlahovú krytinu s nábytkom. Nábytok a podlahová krytina, ktorú si vyberiete, nesmie byť v rovnakom farebnom prevedení. Ak sa ale budete riadiť minimalistickým štýlom, vyberajte svetlé odtiene hnedej, no zároveň vyberte také, aby vám nábytok s podlahou nesplýval.

V minimalisticky zariadených bytoch krásne vyniknú moderné parkety rybia kosť. Pamätáte si na tieto parkety? Nachádzali sa v takmer každej domácnosti a dokonca aj v školách. Návrat ku starej dobrej klasike „zasiahol“ interiérový dizajn a parkety rybia kosť sú opäť veľmi obľúbenou podlahovou krytinou. Vinylové podlahy sú ale v tesnom závese.

Široká škála štýlov najpredávanejšej vinylovej podlahy

Obľúbenými podlahovými krytinami sú aj vinylové podlahy. Vinylová podlaha sa jednoducho udržiava, je lacná, je odolná voči vlhkosti a nárazom a je aj protišmyková. Najväčšou výhodou týchto podláh je široká škála štýlov (veľké množstvo vzorov, farieb a textúr). A práve kvôli tomu si ju zákazníci vyberajú. Môžu si vybrať z množstva vzorov a zladiť ich tak s nábytkom, ktorý sa im páči.

Akustika a kročajová izolácia

Pri zariaďovaní bytu v minimalistickom štýle si dávajte pozor na to, aby v byte boli dobré akustické podmienky. V prípade výmeny podlahovej krytiny sa zamerajte aj na odhlučnenie podlahy, čiže na účinnú kročajovú izoláciu. Dokonalý dizajn moderných bytov by vám bol na nič, ak by ste v byte mali zlé akustické podmienky a susedia pod vami by vás neustále otravovali kvôli nadmernému hluku.

Kombinácia dekorácií

Dokonalý dizajn moderných bytov dosiahnete jedine vtedy, ak budete kombinovať dekorácie v jednotlivých izbách. Ideálne, ak všetky dekorácie v miestnostiach bytu skombinujete, čiže v prípade potreby si dekoráciu napríklad zo spálne môžete presunúť do obývačky. Držte sa pravidla troch farieb – kombinujte dve neutrálne a jednu výraznejšiu farbu.

Diskusia:

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Povinné údaje sú označené *