Ako získať peniaze na vybavenie interiéru?

Každý kto plánuje obstaranie nového bývania a následné sťahovanie vie, že potrebuje pomerne dosť peňazí. Samotná investícia do nehnuteľnosti je často taká vysoká, že si musíme vziať hypotéku alebo použiť všetky svoje úspory. Toto je však len začiatok cesty k vysnívanému bývaniu. Keď už máte dom alebo byt, tak musíte nejako vybaviť aj interiér. To sa vám na prvý pohľad nemusí zdať ako extrémny výdavok, ale aj tak to bude záťaž pre váš rozpočet.

Moderná kuchyňa

Čo so starým vybavením?

Ak máte staré vybavenie, tak sa môžete ľubovoľne rozhodnúť čo s ním urobíte. Ak sa vám páči a je funkčné, tak si ho preveziete do vášho nového bývania. Ak je v dobrom stave, tak ho môžete kľudne aj predať a tým získať peniaze na čiastoční pokrytie nákladov nových vecí. Treťou možnosťou je darovať ho niekomu.

Vybavenie izieb

Skôr ako začnete s vybavovaním, tak máte určite v hlave predstavu ako si prajete, aby to u vás doma vo výsledku vyzeralo. Logicky by ste ale nemali začínať nakupovaním dekorácií a maličkostí. Je dôležité určiť priority a zostaviť zoznam vecí, ktoré sú potrebné a bez ktorých sa nezaobídete. Vezmite do úvahy, či danú vec naozaj potrebujete, aby ste zbytočne nemíňali peniaze. Menej potrebné veci sa môžu nakúpiť neskôr, keď vám na to zostanú prostriedky. Stojí za to si veci rozdeliť do etáp a napríklad každý mesiac si prikúpiť ďalšie veci.

Najlepšie je začať s vybavením do kuchyne a kúpeľne pretože tieto dve miestnosti sú najdôležitejšie, ale zároveň to bude aj najdrahšie vybavenie – navyše inštalácia môže byť náročná a zabrie dlhší čas. Ďalej môžete popustiť uzdu fantázii a začať vybavovať spálňu či obývaciu izbu. Nejaké peniaze vám v tomto môžu ušetriť nábytkové centrá ako IKEA, Kika, Mobelix, Decodom či Asko. Tie vám ponúknu najnižšie ceny, rovnako aj jednoduchosť prepravy nábytku, ktorý potom môže ľahko zostaviť doma. Ak chcete čo najkvalitnejší nábytok, tak skúste kontaktovať nejakého lokálneho stolára. Síce sa za nábytok zaplatíte o niečo viac a často si na neho aj dlhšie počkáte, ale určite oceníte jeho kvalitu aj to, že nábytok vám príde často zostaviť kľudne až domov.

Moderné bývanie

Peniaze na bývanie

Ako už bolo povedané na začiatku, vo väčšine prípadov nákup domu alebo bytu absorbuje všetky úspory. Bankový účet potom môže byť prázdny, ale bývanie ešte vyžaduje mnoho vybavenia, aby na vás izby nepôsobili prázdnym dojmom. Ak vám úspory na nákup vybavenia nestačia, tak určite porozmýšľajte o nejakej pôžičke na bývanie. Najľahšie ju asi vybavíte priamo v banke odkiaľ plánujete čerpať hypotéku.

Vybavenie interiéru

Vybavenie interiéru asi neodbijete popoludním stráveným v obchode s nábytkom a spotrebičmi. Je to skôr dlhodobejší proces, pri ktorom si stanovíte koľko chcete na všetko vybavenie minúť. Väčšinou pôjdete do obchodu kúpiť niečo konkrétne, ale vrátite sa s nákupom ďalších vecí, ktoré sa vám takisto páčili. Skvelou možnosťou nakupovania sú samozrejme aj rôzne internetové obchody s tým, že ak vám niečo nesadne, tak to môžete do 14 dní vrátiť. Ovšem treba počítať aj s tým, že to budete musieť nosiť na poštu a prípadne čakať na vrátenie peňazí, a preto je pre mnohých ľudí pohodlnejšie nakupovanie priamo v nábytkových centrách či obchodoch so spotrebičmi.