Ako zrýchliť výstavbu? Použite prefabrikované schodiská Leier!

Realizácia schodiska je pri stavbe viacposchodovej budovy jednou z najťažších úloh. Vytvorenie kvalitného povrchu a presného tvaru monolitických schodov spôsobuje problémy nejednému skúsenému odborníkovi. Žiaľ, vo väčšine prípadov finálny produkt ďaleko zaostáva za projektovou dokumentáciou, či už z hľadiska estetiky alebo použiteľnosti. Z tohto dôvodu je najvhodnejším riešením práve betónové prefabrikované schodisko. Výrobca stavebného materiálu, spoločnosť Leier Baustoffe SK vyrába rôzne prefabrikované prvky, ktoré dokážu výrazne zjednodušiť vašu výstavbu. Nájdete medzi nimi rôzne stropné konštrukcie, efektívne stenové panely či spomínané a veľmi praktické schodiskové ramená.

Pivnica - realizácia Leier

Schodiská Leier vynikajú kvalitou betónu a krásnym hladkým povrchom, ktorý hovorí sám za seba. Na stavbe je v podstate nemožné vyrobiť monolitické schodisko v takejto kvalite, skôr sa stretnete s nerovnými schodiskovými stupňami a olámanými hranami či nepresnou geometriou, ktorú musí neskôr napraviť pokladač dlažby. To však nie je ich jediná výhoda. Väčšina ľudí si myslí, že schodisko sa musí prispôsobiť podmienkam stavebného miesta, pritom vďaka vopred vyrobenému výrobku je táto fáza práce oveľa jednoduchšia, rýchlejšia aj úspornejšia. Prefabrikované schody Leier sú totiž vyrobené presne podľa projektovej dokumentácie, a tak sú napasované do potrebnej výškovej úrovne ku konkrétnemu umiestneniu podľa návrhov architekta. Vďaka tomu sú schodiská pripravené na rýchle zasadenie. Montáž pomocou žeriavu je uľahčená aj závesnými prvkami na manipuláciu, ktoré sú zabudované priamo do ramien. Odpadá potreba debniacich a armovacích prác, čo tiež výrazne prispieva k urýchleniu stavby.

Realizácia Leier

Ich ďalšou veľmi praktickou výhodou je, že okamžite plnia svoju funkciu, čiže zabezpečujú prechod medzi poschodiami. Po osadení žeriavom je konštrukcia pripravená k zaťaženiu, a to aj bez dodatočného podopretia. Táto okamžitá použiteľnosť umožňuje zjednodušenie komunikačných trás na stavenisku, a tým aj zvýšenie bezpečnosti či zrýchlenie realizácie stavebných prác.

Vďaka osvedčenej výrobnej technológii a modernému oceľovému debneniu má výrobca k dispozícii mimoriadne širokú škálu nastaviteľných parametrov a nájdete ich vo viacerých prevedeniach – či už ako jednoduchšie priame schodiskové ramená, ale aj ako prepracované krivočiare schodiská s 90° zatočením v tvare L alebo 180° zatočením v tvare U. Schodiská sa hodia do rodinného domu rovnako ako do bytovky či polyfunkčných veľkých budov. Majú požiarno – bezpečnostné vlastnosti, a preto zodpovedajú aj najprísnejším technickým predpisom. Na objednávku je možné vyrobiť tiež vonkajšie ramená s protišmykovou úpravou, ktoré sú odolné voči mrazu. Viac informácií o prefabrikovaných prvkoch Leier nájdete na webstránke: www.leier.sk.

Kontakt:
Leier Baustoffe SK s.r.o.
Pribylinská 3, 831 04 Bratislava
Tel: 02/44 888 846
www.leier.sk
leier@leier.sk

5/5